Biz Kimiz?

“Gezi Kumbarası” olarak dünyayı gezmeyi amaçlamış, bu uğurda kariyerlerinden ve konfor alanlarından vaz geçerek kendini yollara atmış iki kardeşiz. Biz Duygu ve Merve 🙂

Kendi bloğumuzda ve uzunca bir süredir de Hürriyet Seyahat dijitalde gezdiğimiz ülkeler ve şehirlere ait deneyimlerimizi, gezi rotalarımızı ve seyahat tüyolarımızı paylaşıyoruz. Pandemi ile birlikte artık şehir hayatından tam zamanlı köy yaşamına geçtikten sonra doğanın ve sessizliğin içinde yarattığımız yeni hayatımıza sizleri de misafir edebilmek adına küçük evler yapmaya karar verdik. Henüz şehirden tam anlamıyla kaçamayanlar için en azından birkaç günlüğüne de olsa orman havası solumaları ve doğa ile iç içe huzur dolu zaman geçirebilmeleri için imkan sağlamak istedik.

Bu amaçla tamamiyle ailemiz ile birlikte işe girişerek 1,5 sene süren yoğun hazırlıklar sonucunda Vivus Terra’yı hayata geçirdik. Tüm evlerimize gezip gördüğümüz yerlerden ufak dokunuşlar ekledik, seyahatlerimiz sırasında konakladığımız evlerden en iyi/ olması gereken/en çok etkilendiğimiz tüm detayları dahil ettik ve kendimizin de kalmaktan büyük keyif alacağı alanlar oluşturduk..

Umuyoruz ki sizler de Vivus Terra’da dinlenme/ arınma/ rahatlama ve doğanın iyileştiri gücü sayesinde iyileşme hissedeceğiniz keyifli bir deneyim yaşayacaksınız..

Vivus Terra?

2021 Haziran itibariyle “minik” bir ailenin “butik” işletmesi olarak hizmet veren Vivus Terra İstanbul Şile- Tekeköy’de yer alıyor. Evlerimizin bulunduğu alan ormana komşu 10 dönümlük bir arazide etrafı teller ile çevrili güvenli ve korunaklıdır.

Kuş sesleri ile uyanıp, gecenin sessizliğinde huzur bulacağınız, buradan ayrıldığınızda kendinizi dinlenmiş ve yenilenmiş hissedeceğiniz sakin bir tatil deneyimi yaşamanız en nihai amacımızdır. Vivus Terra sadece doğayı ve kendi iç sesinizi duyabileceğiniz, izole bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

Ahşap, Cam ve Taş ev olmak üzere 3 adet konsept küçük evimiz bulunmaktadır. Tüm evlerimiz konteyner dönüşümü olup, tamamiyle kendi tasarımlarımızdır. Tepeden tırnağa Vivus Terra’da göreceğiniz her şey geri dönüştürülmüş ve ellerimizde yeniden hayat bulmuştur. Vivus Terra, Türkçe “Yaşayan Toprak” adını bu sebeple almıştır.

Tasarım ve mimarisi tamamen birbirinden farklı olan evlerimizin her biri 1+1 şeklinde, sade, konforlu ve şık dekore edilmiştir. Evlerimizin hepsi kendi müstakil bahçesinde ateş çukuru ve barbekü alanı ile huzurlu bir orman manzarasına sahiptir.

Vivus Terra’da, geri dönüşüm, minimum tüketim ve sıfır atık ile yaşamaya önem veren, daha basit ve sade bir hayatı seven, büyük şehirlerin gürültü, stres ve kargaşasından kaçmak isteyen ve keşfetmeye meraklı misafirlerimizi bekliyoruz..

Konaklama

No:49

Adını Almanya telefon kodundan alan Cam evimiz endüstriyel tarzda dekore edilmiştir. Şık, kullanışlı, ferah bir mimariye sahip evimiz tüm mutfak araç ve gereçlerini içermektedir. Full cam cepheli konsept küçük evimiz orman manzaralıdır. Kendine ait bahçesinde ateş çukuru ve barbekü alanı mevcuttur.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

No:46

Adını İsveç telefon kodundan alan Ahşap evimiz İskandinav mimarisinden esinlenilerek yalın, sade, şık ve minimalist dekore edilmiştir. Kendi özel ve izole bahçesinde ateş çukuru ve barbekü alanı mevcuttur. Bu konsept küçük evimizde her türlü mutfak araç ve gereçleri kullanıma hazırdır.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

No:39

Adını İtalya telefon kodundan alan Taş evimiz, bohem tarzı ile dikkat çekmektedir. Çift kişilik yatak odası, salonda kanepe ve loft’da yer alan tek kişilik yatağı misafirlerine şık, ferah ve sempatik bir ortam sunmaktadır. Müstakil bahçesi, ateş çukuru, barbekü alanı ve manzarası ile huzur dolu bir ortam sunmaktadır.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

Rezervasyon

Bize 05330876876 ve 05349124155 no’lu telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca [email protected] ‘ a mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.