Biz Kimiz?

“Gezi Kumbarası” olarak dünyayı gezmeyi amaçlamış, bu uğurda kariyerlerinden ve konfor alanlarından vaz geçerek kendini yollara atmış iki kardeşiz. Biz Duygu ve Merve 🙂

Kendi bloğumuzda ve uzunca bir süredir de Hürriyet Seyahat dijitalde gezdiğimiz ülkeler ve şehirlere ait deneyimlerimizi, gezi rotalarımızı ve seyahat tüyolarımızı paylaşıyoruz. Pandemi ile birlikte artık şehir hayatından tam zamanlı köy yaşamına geçtikten sonra doğanın ve sessizliğin içinde yarattığımız yeni hayatımıza sizleri de misafir edebilmek adına küçük evler yapmaya karar verdik. Henüz şehirden tam anlamıyla kaçamayanlar için en azından birkaç günlüğüne de olsa orman havası solumaları ve doğa ile iç içe huzur dolu zaman geçirebilmeleri için imkan sağlamak istedik.

Bu amaçla tamamiyle ailemiz ile birlikte işe girişerek 1,5 sene süren yoğun hazırlıklar sonucunda Vivus Terra’yı hayata geçirdik. Tüm evlerimize gezip gördüğümüz yerlerden ufak dokunuşlar ekledik, seyahatlerimiz sırasında konakladığımız evlerden en iyi/ olması gereken/en çok etkilendiğimiz tüm detayları dahil ettik ve kendimizin de kalmaktan büyük keyif alacağı alanlar oluşturduk..

Latince “Yaşayan Toprak” adını verdiğimiz Vivus Terra’da, içinde bulunduğumuz toprakların yaşamasına, daha da yeşermesine katkı sağlamak için elimizden geleni yapmayı amaçladık. İçinde bulunduğumuz doğanın değerini biliyor ve ona saygılı ilkeler benimsiyoruz. Karbon ayak izimizi bir nebze azaltacak önlemlerden geri dönüşüm, sıfır atık ve düşük enerji – su tüketimi “yeşil evler” yaratma konusunda aldığımız ve alacağımız aksiyonlardan bazıları. Misafirlerimizin de desteği ile daha yaşanılabilir bir dünya ve sürdürülebilir yaşam için hep beraber mücadele etmeyi hedefliyoruz.

Umuyoruz ki sizler de Vivus Terra’da dinlenme/ arınma/ rahatlama ve doğanın iyileştiri gücü sayesinde iyileşme hissedeceğiniz keyifli bir deneyim yaşayacaksınız.. Şimdi doğadan aldıklarımıza şükretmek ve doğaya geri vermek zamanı!

Vivus Terra?

2021 Haziran itibariyle “minik” bir ailenin “butik” işletmesi olarak hizmet veren Vivus Terra İstanbul Şile- Tekeköy’de yer alıyor. Evlerimizin bulunduğu alan ormana komşu 10 dönümlük bir arazide etrafı teller ile çevrili güvenli ve korunaklıdır.

Kuş sesleri ile uyanıp, gecenin sessizliğinde huzur bulacağınız, buradan ayrıldığınızda kendinizi dinlenmiş ve yenilenmiş hissedeceğiniz sakin bir tatil deneyimi yaşamanız en nihai amacımızdır. Vivus Terra sadece doğayı ve kendi iç sesinizi duyabileceğiniz, izole bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

Ahşap, Cam, Taş, Dorse Tiny ve 2 odalı Greek House olmak üzere 5 adet konsept küçük evimiz bulunmaktadır. Tüm evlerimiz konteyner dönüşümü olup, tamamiyle kendi tasarımlarımızdır. Tepeden tırnağa Vivus Terra’da göreceğiniz her şey geri dönüştürülmüş ve ellerimizde yeniden hayat bulmuştur. Vivus Terra, Türkçe “Yaşayan Toprak” adını bu sebeple almıştır.

Tasarım ve mimarisi tamamen birbirinden farklı olan evlerimizin her biri sade, konforlu ve şık dekore edilmiştir. Evlerimizin hepsi kendi müstakil bahçesinde ateş çukuru ve barbekü alanı ile huzurlu bir orman manzarasına sahiptir.

Vivus Terra’da, doğadan zevk alan ve onun kıymetini bilen, geri dönüşüm, minimum tüketim ve sıfır atık ile yaşamaya önem veren, daha basit ve sade bir hayatı seven, büyük şehirlerin gürültü, stres ve kargaşasından kaçmak isteyen ve keşfetmeye meraklı misafirlerimizi bekliyoruz..

Yeşil Evler

Sürdürülebilir Turizm ve Ekolojik Konaklama

Sürdürülebilir turizm ve ekolojik konaklama çerçevesinde çevre dostu uygulamalar sunan ve bunları geliştirmeyi hedefleyen, “green homes” yani yeşil evler yaratmayı amaçlayan Vivus Terra sizleri de bu amaç uğruna bir adım atmaya davet ediyor.

Benimsediğimiz ilkeler;

  • UNWTO tanımına göre sürdürülebilir turizm; “kültürel bütünlüğü, temel ekolojik süreçleri, biyolojik çeşitlilik ve yaşam destek sistemlerini korurken aynı zamanda ekonomik, sosyal ve estetik ihtiyaçları da sağlayabilecek şekilde tüm kaynakların yönetimi.
  • Ekolojik konaklama sunan işletmeler su ve enerji tasarrufu sağlayan, katı atıkları azaltan, geri dönüşüm ve yeniden kullanım programları uygulayan, sürdürülebilir çevre düzenlemeleri ve ekonomik çözümler geliştirir.

BU İLKELERİ YERİNE GETİRMEK İÇİN NELER YAPTIĞIMIZ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Konaklama

No:49

Adını Almanya telefon kodundan alan Cam evimiz endüstriyel tarzda dekore edilmiştir. Şık, kullanışlı, ferah bir mimariye sahip evimiz tüm mutfak araç ve gereçlerini içermektedir. Full cam cepheli konsept küçük evimiz orman manzaralıdır. Kendine ait bahçesinde ateş çukuru ve barbekü alanı mevcuttur.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

No:46

Adını İsveç telefon kodundan alan Ahşap evimiz İskandinav mimarisinden esinlenilerek yalın, sade, şık ve minimalist dekore edilmiştir. Kendi özel ve izole bahçesinde ateş çukuru ve barbekü alanı mevcuttur. Bu konsept küçük evimizde her türlü mutfak araç ve gereçleri kullanıma hazırdır.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

No:39

Adını İtalya telefon kodundan alan Taş evimiz, bohem tarzı ile dikkat çekmektedir. Çift kişilik yatak odası, salonda kanepe ve loft’da yer alan tek kişilik yatağı misafirlerine şık, ferah ve sempatik bir ortam sunmaktadır. Müstakil bahçesi, ateş çukuru, barbekü alanı ve manzarası ile huzur dolu bir ortam sunmaktadır.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

No:32

Adını Belçika telefon kodundan alan dorse küçük evimiz, sade ve kullanışlı tarzı ile dikkat çekmektedir. Loft katında cift kişilik yatak odası, 4m2 geniş ve modern banyosu ve salonda yer alan kanepe misafirlerine şık ve yalın bir ortam sunmaktadır. Müstakil bahçesi, ateş çukuru, barbekü alanı mevcuttur.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

No:30

Adını Yunanistan telefon kodundan alan Greek House, mavi-beyaz tarzı ile dikkat çekmektedir. 1. yatak odasında çift kişilik yatak, 2. yatak odasında 2 tane tek kişilik yatak mevcuttur. 2 banyosu, geniş salon ve mutfağı ile 5 kişiye kadar konaklama imkanı sunar. Müstakil bahçesi, ateş çukuru, barbekü alanı mevcuttur.

Fotoğraflar ve ev ile ilgili detaylar için tıklayınız..

Rezervasyon

Bize 05330876876 ve 05349124155 no’lu telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca [email protected] ‘ a mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.