Netflix ve Blutv’ye saygılarımızla…

Madem gezemiyoruz.. Corona günlerinde dizilere boğulmak isteyenler burada mı?

Evde olup dizi film izleme hayali kuranlar burada mı? İşte o gün bu gün. koşullar zorunlu olmasa belki evde geçirecek bu kadar zamanımız olmayacaktı. Ve evde yapılacak onca şeyi yaptıktan sonra sıra uzun zamandır ertelediğimiz o caanım film ve dizileri izlemeye geldi. bu sefer de nokta atışı yapmak istemez mi insan? Ev partisinde vakti en iyi dizi ve filmlerle değerlendirmek isteyenler için gezemediğimiz günlere ve corona virüsünden evde otur otur sıkılmaya ilaç gibi gelecek dizilerimiz var. Peki nedir bunların özelliği de Corona Günlerine Özel En İyi Diziler derseniz sebebi şu: bu diziler kafa dağıtmak için birebir. Hem de imdb’de yüksek puan alan diziler. En iyi 15 yol hikayesi filmleri blog yazımızı zaten biliyorsunuz -dimi?!- Madem gezemiyoruz, o zaman en iyi dizileri izleyelim:

After Life(Netflix): Eşi vefat eden Tony depresyondadır ve hayata tekrar tutunmaya da pek isteği yok. Kısa kısa bölümler, en güzeli. O değil de Ricky Gervais!!! Sen nasıl bi oyuncusun yahu!

after-life-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

La Casa De Papel(Netflix): Sanki bi Türk dizisi. Soyguncular parayı İspanya Kraliyet Darphanesi’nden çıkartıp kaçmayı planlıyorlar. Peki nasıl… 4. Sezon da 4 Nisan’da geliyor.

la-casa-del-papel-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Mindhunter (Netflix): Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlanmış dizi polisiye. Seri katili bulmaya çalışan FBI dedektifi ile Holden Ford başrolde.

mindhunter-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Black Mirror (Netflix): Karanlık, teknolojik, bilim kurgu.. Çok distopik! Çok iyi!

black-mirror-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Handmaid’s Tale (blutv): Sıradışı konusu ile blutv yok iken- hala yok artık siz anladınız- youtubedan ders Elisabeth Moss oyunculuğu izliyorduk. Tabii bu başarılı işi ile 69. Emmy Ödüllerinde En iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Dizi de En iyi dizi ödülü. Distopik dünyalara ilginiz varsa kaçırmayın.

handmaids-tale-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

The Morning Show: Yanlı olabiliriz. Gerçi hepsi bizim önerimiz olduğu için illa ki yanlıyız ama neyse.. Jeniffer Aniston’ın askerleriyiz. Nokta.

the-morning-show-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Killing Eve: Her Pazar BBC‘de yayınlanan polisiye bi dizi. Kadın seri katil Villanelle , ajan olmak isteyen ama güvenlik departmanında çalışan Eve’in dikkatini çeker. Kaçma kovalamaca hikayesi Luke Jennings’in “Villanelle” kitabından uyarlama. Bizim Grey’s Anatony’den beri takip ettiğimiz Sandra Oh Eve’e can kan veriyor.. Hatta Eve rolüyle Emmy ödülü bile aldı.

killing-eve-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

You  (Netflix): İlk sezonu bitirince neden izledik çok vakit kaybı dedik. Sonra ikinci sezonu bitirdik yine aynı cümleyi kurduk. E sanki var bi hikmet..

you-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

End of th fucking world (Netflix): Charles Forsman’ın aynı adlı romanından uyarlanmış dizi İngilizceye aşık mı ediyor yoksa kendinden mi soğutuyor karar veremedik. Sosyopat James sorunlu sevgilisini öldürmek için sevgili oluyor aslında ve hikaye başlıyor. O değil de Alex Lawther tam bi psikopat olmuş!

the-end-of-fcking-world-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Mesiah (Netflix): İnsanların inançlarına tutunmaya çalıştığı günlerde bilinçli mi yayınlandı bilmiyoruz. Merak uyandırıcı ama şaşırtıcı değil.

messiah-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

The New Pope (Blutv): E o zaman bir başka dinsel dizi, Vatikan’ı farklı düşünen yeni bi pope. O değil de Jude Law yahu sen nasıl i oyuncusun!

the-new-pope-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Big Little Lies (Beinconnect): Açıkçası konusundan ziyade oyuncu kadrosundan dolayı dikkatimizi çekti. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laura Dern, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Zoë Kravitz gibi oyuncularla resmen yıldız geçidi. Konu mu? zenginlerin çıkmazları diyelim diğer diziye geçelim..

big-little-lies-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Master of None (Netflix): En sevdiğimiz kısa dizi. Düşün hem dizi hem kısa! Nasıl mı oluyor 30 dk küsürcük. En temizi. En iyi senaryoda 2 Emmy ödülü, en iyi aktörde altın küreli 2015 tarihli dizi. Kadın erkek ilişkisi gibi konuları komik anlatımı ile harmanlayan komedi dizisi

master-of-none-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler

Mozart in the Jungle (Blutv): Seninle nasıl böyle geç tanıştık Rodrigo! Gael García Bernal’yı övmeye, Lola Kirke’i yermeye geldik! Yani aklınızı izlemeden bulandırmak istemeyiz ama nasıl böyle kazulet gibi bi kız başrolde, özellikle de Rodrigo’nun karşısında oynayabilir aklımız hala almasa da konu bu değil (ilk defa bu kadar bilendik bi karaktere düşünün!).. Ne diyorduk 2014-2018 arasında yayınlanmış dizi zamandan bağımsız ilerliyor. Orkestra şefi olan Rodrigo ile obua çalan genç yetenek Hai Ley(!)’ in arasında geçen duygusal ilişkinin etrafında müzik, grev, New York Orkestrası, arkadaş ilişkileri gibi birçok konuya eğlendirerek değiniyor. Ve en güzeli de bunu sizi sıkmadan çok güzel beceriyor.. 3.sezon biraz yavaş geçse de genel olarak su gibi aktı gitti.. 4 günde 4 sezon bitirdik desek anlaşılır sanırım akıcılığı.. Bu arada 2016’da Golden Globe komedi/ müzikal en iyi tv dizis ve aynı kategoride en iyi erkek (tabii ki Gael García Bernal) ödülü almış. Yakışır!

Californication (Netflix): Sanki çocukluğumuz, yazmasak olmazdı.. Kirli, savruk, kendine has, bohem, bencil halleriyle Hank Moody-bi dakika bu kadınların hayran olduğu kötü erkek profili değil mi?- hem iyi bir yazar hem iyi bir başa hem de iyi bir aşıktır. Ama hep işi ters gider.. Gelsin o zaman maceralar

californication-dizisi-gezi-kumbarasi-en-iyi-diziler-1

Larry charles dangerous world of comedy var bi de listede ama onu izlemedik. Burada şimdilik dursun.. Unutmayın liste devam edecek…

Artık eski sayılan dizi önerilerimiz de gelsin o zaman: Prison Break, Lost, Narcos, Sense 8, Pablo Escobar, the Sinner, Stranger Things, Grey’s Anatomy

Eğer önerileriniz varsa aşağıya yorumlara bırakın biz de izleyelim.

2 Yorum

  1. Pingback:Gezginlerin Karantinayı Avantaja Çevirmelerini Sağlayacak Öneriler | Gezi Kumbarası

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.