Açıkcası Assos’ a gitmeden önce Assos’da bu kadar farklı ve birbirinden iddialı konaklama alternatifi olacağını hiç tahmin etmemiştik. Assos hakkında edinilmiş bilginiz Kazdağları’nda çadır konaklamadan ibaretse bu yazıyı dikkatle incelemenizi öneririz.

Edremit körfezi Küçükkuyu’dan Akçay’a kadar genelde yazlıkçıların veya kiralık yazlıklara 2-3 ay yerleşmiş müdavimlerin ve pansiyonların dolu olduğu bir yer ve Ege denizinin soğukluğunu pek tercih etmeyenler ise genelde rotasını Ayvalık’dan aşağısına çeviriyorlar.

Biz size tam olarak Küçükkuyu ve Behramkale arasında, Kazdağlarının eteklerinde denize nazır, hem şık hem salaş, hem sakin hem de cıvıl cıvıl yerleri tavsiye ediyoruz. Taş oteller, havuzlu butik oteller, glamping çadırları, beach oteller, tiny house ve resortlar ile birbirinden farklı alternatifi ile bu bölge bize göre her mevsim gitmelik bir yer.

Şimdi size sıralama olmaksızın Küçükkuyu’dan Behramkale’ye doğru değerlendirebileceğiniz birbirinden farklı alternatifleri listeleyelim.

1- Ada Tiny House: Burası 3 tane tiny house ile hizmet veren bir aile işletmesi. Direkt deniz kenarında ve kendine ait bir iskelesi var. Restoran hizmeti de verdikleri için bütün gününüzü rahatlıkla geçirebileceğiniz bir yer. En fazla 6 misafir kapasitesi olduğundan ve dışarıdan kimseyi almadıklarından dolayı samimi ve sakin bir ortam.

2- Cuppa Beach and Glamping: Glamping çadırında konaklamak isteyenler için ideal. Çadırların olduğu alan yolun üst tarafında zeytin ağaçları altında ve birbirinden oldukça uzakta konumlanmış. Ses, gürültü gibi bir durum ile karşılaşmıyorsunuz. Yolun hemen altında ise kendilerine ait çok güzel tasarlanmış bir beach alanı var. Restoran hizmeti ise oldukça kaliteli. Kendi iskelesi ve sahilden denize girebileceğiniz dar bir plaj da mevcut. Parmak arası terliklerle çadırınızdan çıkın ve tüm gün deniz kenarında bu kaliteli beach kısmında zaman geçirin.

3- Ida House Assos: Burası bir butik otel. Kendi havuzu ve restoranı mevcut. Odalarının şık ve ferah bir tasarımı var. Deniz gören balkonlu ve bahçe katı oda alternatifi ile tercihini havuzlu otelden yana kullanmak isteyenlere öneririz. Otelin plajı da mevcut.

4- Simurg Inn: Ahmetçe köyünde yer alan bu butik otel kendi klasmanında aslında romantik bir balayı tercihi olabilir. Deniz manzaralı şömineli deluxe odaları, yandan deniz manzaralı odaları, teraslı dubleks odaları, balkonlu, loft suite ve beach front alternatifleri ile fiyatı ortalamanın üzerinde bir konaklama. Restoranı, havuzu olan bir taş otelde kalmak isteyenler için kesinlikle tercih edilebilir.

5- Alterna Köy Evi: Eğer babaannenizin köydeki evine gitmiş hissi yaşamak istiyorsanız sizlik bir mekan. Mavi kapılar, işlemeli pencereler, el işi ve rengarenk süslemeler ile tam bir köy evi. Bu konsepti sevenler kesinlikle incelesin deriz zira biz eskiye bayılırız..

6- Assos Dove Hotel Resort- Spa: Eğer yıldızlı resort tipi bir yer arıyorsanız burası sizlik. Kadırga Koyu ve Midilli Adası manzarasına sahip 128 lüks odasıyla bölgedeki tek denize sıfır Dört Yıldızlı tesis burası. Bu tarz yerleri tercih edenler kesinlikle değerlendirmeli.

Bu liste uzar gider ama biz en çok beğendiklerimizi sıralayıp noktalıyoruz. Sizin önerilerinizi de yoruma bekliyoruz.

İlgili yazılarımız:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.