Viyana denince akla sanat gelir, kahve gelir. Akşama kadar sergiler, oyunlar ve türlü sanatsal etkinliğin verdiği huzurdan mı yoksa leziz Viyana kahveleri içince sabaha kadar ayakta kaldıklarından mı nedir Viyana gece hayatı da bir yazı çıkacak kadar mekan ile doluymuş.

O kadar ki genelde gitmesek bile ‘bizce’ gidilebilecek mekanların ‘hepsini’ yazarız. Bu sefer ‘bizce’lerden ciddi bir elemeye gittik yoksa liste epey uzayıp gidecekti..

Şimdiden söyleyelim seçtiğimiz yerlerin konsepti asıl belirleyici oldu listemizde. Çeşitlilik açısından lüks mekanlar, kokteyl barlarını da dahil ettik listemize..

O zaman gelsin gecelerrr! Haritamızı her zamanki gibi sırasına göre verdik. Viyana gece hayatı mekan önerileri haritası için tıklayın

Jetz: Özelliği avlusunda sohbet edilebilmesi ve uygun fiyatı. Üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bir mekanmış (Parhamerpl. 16)

Rote Bar: Özelliği Volksthatre binasının içinde yer alıyor. Mekanda bira 4.5 Euro (Volksthatre)

Volksgarten Club: Özelliği Volksgarten Bahçesinde yer alıyor hem de diskonun 3 farklı mekanı ve bahçesi var. (Burgring  A-1010)

7 Stern Brau: Kendi birası yapan mekanda 4 Euro’ya bira bulabilirsiniz. (Siebensterngasse 19)

If dogs run free: Kokteylleri meşhurmuş, e tabii fiyatlar yüksekmiş. Yakın zamanda lokaller tarafından popüler olmaya başlamış. (Gumpendorferstrasse 10)

Donau Techno: Büyük bir tabelası ve belirgin bir girişi olmadığı için çok bilinmiyormuş. Güzel müzik ve kaliteli içki isterseniz buraya bir şans verin (karl- schweighofer Gasse 10)

Albertina Passage (Operngass): Lüks bir mekan olduğunu tasarımından anlayabileceğiniz bir yer. Müzik eşliğinde yemek yiyeceğiniz mekanda eğer giderseniz cam kenarı masalara rezervasyon yaptırın bari. Battı balık yan gider hesabı.

*1516 Brewing Company: Ev yapımı weissbier, leziz yemekler ile çok keyifli bir mekan. Genel olarak hafta için haftasonumu hep dolu. Özellikle iş çıkışında daha da kalabalık oluyor. O yüden erken gitmeli ya da beklemeyi göze almalı. Biz sanki senelerdir geldiğimiz bir mekanmış gibi hissettik. Ayak üstü sohbetle de iyi gider. (Schwarzenbergstrabe 2)

Jazzland: Adı üstünde mekanlardan; hem canlı jazz müziği hem de yemek (Franz Josefs-Kai 29) Cumartesi günleri dolu olabiliyormuş.

Das Loft Restaurant: 5 yıldızlı Sofitel Oteli’nin 18. katında yani çatı katında yer alan mekanın camekanın arkasında muhteşem Viyana manzarası var. E 5 yıldızlı otel diyoruz, Sofitel diyoruz, tam cam Viyana manzarası diyoruz fiyatlar da ona göre tabii. Biraz lüks bir mekan oluyor kendisi. (Sofitel Vienna Stephansdom)

Praterdome: 4 dans pisti olan 2 katlı mekan Avusturya’nın en büyük gece kulübü. Müzik çeşidi ise oldukça geniş; r n b den teknoya, latinden 90lara..(Riesenradplatz 7)

*Pratersauna: 1965 yılında yapılan saunadan gece kulübüne dönüştürülmüş. Yaz kış farklı ortamı ile dikkat çekiyor. Biz kışın yarlı bir Viyana akşamında gittiğimizde şok olmuştuk. barkovizyon ile bağımsız film (^+%?) gösterimi, marjinal kıyafetleri ile konuklar ve müzik. Tuvalet ve soyunma odaları bile tasarım diyelim. Yazın da saunaya girip eğlenmece oluyormuş yani havuz partileri. Gidip görmeye değer bizce (Waldsteingartenstraße 135)

BONUS: Gece acıkınca bir Bitzinger Wurtstelstand! sokakta 3.5 euroya sosis ve bira yemek için Bitzinger. (Augustimerstrabe 1)

2 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.