TRANSİT BAE VİZESİ

Transit vize ile geçerken Dubai’ye uğramak…


Dubai’ye gitmek için vize gerekiyor mu? Umuma Mahsus (bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekiyor. Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekmiyor.

Emirates ile Dubai aktarmalı uçuşunuz var ve Dubai şehir merkezine gitmek için vize gerekli mi? Öncelikle birçok blog yazısı, Emirates’ in kendi sayfası ve Dubai vize resmi sayfasını inceledikten sonra, şunu söyleyebiliriz; bi bilgi almak bu kadar zor olmamalıydı! Evet BAE transit vizesi gerekli.

BAE transit vize nedir? Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne bağlı Dubai Emirliği üzerinden, Dubai havaalanına (DXB) inen ve üçüncü bir ülkeye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai’ye giriş yapmak isterlerse gerekli olan vize türü. Bu yolcuların transit uçuşu esnasında en fazla 96 saatlik olmak koşuluyla Dubai’ye girebilirler.

Emirates Havayolları ile aktarmalı Dubai uçuşu için transit vize almak gerekiyor mu? Emirates Havayolları ile seyahat edildiğinde, havayolu şirketinin Dubai Havalanındaki bürosunda (Emirates Desk) Dubai için transit vize düzenlenebiliyor ya da internetten online başvuru yapılabiliyor. (Detaylar aşağıda)

Peki diğer havayolları ile uçuyorsam? Diğer havayolu şirketleri ile uçuş yapıldığında ve ülkeye giriş yapmak isteyen transit yolcular, Dubai Havaalanında transit vizeyi “Marhaba Services” birimine başvurarak alabiliyor. Dileyenlere bu yardım masasından otel de ayarlanabiliyor. Hatta biraz diretebiliyorlarmış otel rezervasyonu için…

BAE transit vizesi ile tekrar Dubai’ye giriş yapabilir miyim? Transit vizeler tek girişli ve 96 saatliktir. Gidiş için ayrı dönüş için ayrı transit vize almak gerekiyor. Yani Dubai Emirliği üzerinden gerçekleştirecekleri her transit geçiş için Transit Vizesi başvurusu yapmalıdır. Daha uzun süre kalacak yolcuların turistik vize alması gerekir. BAE Konsolosluğu Turistik Vize Gerekli Evraklar için tıklayın

BAE transit vize için nereye başvurmalıyım? Dubai için Transit Vizesi E-VİZE özelliği taşımaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu, Transit Vize konusunda yapılan birebir başvuruları kabul etmemektedir. Dolayısıyla, Transit Vize başvurusu yapacak kişiler başvurularını konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi’ne ya da Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine yapmalıdır. Aşağıdaki linklerden aracı kurum ile vize başvurusu yapabilirsiniz;

 • Emirates (Telefon: +90 212 315 4545, Çalışma saatleri: P.tesi – Cuma 09:00 – 12:30 ve 13:00 – 17:30)’in anlaşmalı acentası VFS‘den (Telefon numarası: 0212 373 58 19) Dubai vizesine başvurabilirsiniz. Ya da;
 • http://www.dubaikonsoloslugu.com/dubai-vize-basvuru-formu/
 • http://www.dubaivizemerkezi.net/online-basvuru

Dubai transit vize için gerekli evraklar nelerdir? Aşağıdaki gerekli evrakların doğru taratılması ve her birinin 1 MB’tan büyük olmaması gerekiyor;

 1. Eksiksiz Doldurulmuş Vize Başvuru Formu.
 2. Pasaportunuzda fotoğrafın bulunduğu çipli sayfayı renkli taratıp JPEG dosyası biçiminde kaydetmelisiniz.
 3. Nüfus kağıdının önlü arkalı fotokopisi.
 4. Başvuru sırasında fotoğrafınızın yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olan, net ve renkli fotoğraf.
 5. Emirates Gidiş-Dönüş rezervasyon belgesi. Emirates’in sitesinden rezervasyonunuzu görüntülemek için, soyadınızı ve uçuş PNR numaranızı yazmanız gerekiyor. TıklayınEğer tur firması ile Emirates havayollarıyla Dubai aktarmalı gidiyorsanız, PNR numaranız grup içindir. O zaman da Emirates Çağrı Merkezini arayıp, grup PNR’ını söyleyip telefon ile vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Lakin tur firmaları bu konuda genellikle yardımcı olmuyor.

Dubai için BAE transit vizesi adımları nelerdir? Online başvuru seçeneğine tıkladıktan sonra formu ve istenilen belgeleri sisteme kaydedip, online başvuru ile BAE vize başvurusu yapabilirler. Sonra ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Dubai Transit Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Dubai Transit Vizesi için başvuruda bulunan kişiler Dubai seyahatlerini 58 gün içerisinde gerçekleştirmek zorundadırlar.
 • Gidilecek üçüncü ülkeye ilişkin sponsor ve rezervasyon gibi bilgiler Dubai geçişinden önce teyit edilmelidir.
 • Dubai üzerinden geçiş yapılacak ülkeye seyahat amacı (turistik, ziyaret, iş, vs….) ne olursa olsun, Dubai Transit vizesi için ibraz edilecek seyahat belgesi (pasaport) seyahat tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli durumda olmalıdır.

Dubai vize türleri ve vize ücreti ne kadar? Dubai’ye giriş için 3 çeşit vize türü vardır. Bu vize türleri turistik, ticari, ve transit vize olarak uzun ve kısa süreli şekilde kendi aralarında ayrılır;

 • Turistik 30 Gün Tek Girişli : 90$ +KDV
 • Turistik 30 Gün Çok Girişli : 175$ + KDV
 • Turistik 90 Gün Tek Girişli: 330$ +KDV
 • Turistik 90 Gün Çok Girişli: 475$ +KDV
 • Emirates ile transit vize ücreti 66$ (96 saat)

NOT: Yukarıdaki fiyatlar 2018 Ocak ayına ait. Fiyatlar kura göre değişiyor. Online başvuru işlemlerinde son adıma geldiğinizde, güncel fiyatları göreceksiniz.

Dubai vizesi kaç günde çıkar? 72 saatte. Dubai Vize Servisine yapılan başvurular 09.00 – 16.00 saatleri arasında işleme alınır. 7 Gün 24 Saat başvuru yapabilirsiniz. Cuma ve Cumartesi alınan başvurular en erken Pazar günü işleme alınıyor.

Dubai Transit Vize

Peki sonra? Dubai vizeniz onaylandığında, vizeniz e-mail adresinize gönderiliyor. Yazıcıdan çıktısını alarak sayfayı pasaportunuzun arasına koymanız yeterlidir. Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai polisine vize onay sayfanızı gösterip şehre giriyorsunuz.

KAYNAKLAR

 • http://www.dubaivizemerkezi.net
 • http://www.dubaikonsoloslugu.com
 • https://www.emirates.com/tr/turkish/
 • http://www.dubaivizeservisi.com
 • http://dubaievize.com

9 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.