Kafelere Sıkışmayın: İSTANBUL ALTERNATİF ETKİNLİK LİSTESİ

Dikkat: Adrenalin içerir!


Bir kez daha döviz aldı başını gitti, biz de kendimizi ülkemizde hatta şehrimizde eğlendirmenin yollarını arıyoruz demiyoruz. Hayır lütfen böyle bir şey demiyoruz shshsh.. Madem İstanbul’dayız. O zaman Karaköy, Kadıköy, Balat üçgeninin dışına çıkalım, bi dağlara kırlara fırlayayalım sonra şehre inip kafelerde saatlerce kahve içip (ya da barlarda zararlı içecekler shshs) paralar harcamalayım diye düşünüyoruz. E durum böyle olunca ne yapabiliriz dedik ve bir sürü aktivite yarattık kendimize.. Evet biraz tuzlular ama şöyle düşünün; bir yemek için ortalama 20 TL, bir kahve için 15 TL ve ulaşım için tonla para harcıyoruz. Kendimizden biliyoruz tabii.. E o zaman bu yeme içme takılmaca durumunu lüks sayıp ayda bir yaparsanız, bizim önerilerimiz için hem vaktiniz hem de paranız olacak.. Bir düşünün.. Her mevsim için bir önerimiz var. Merak etmeyin bunun kışı da var dedik ve kış önerilerimizi de iliştirdik:

1- Istanbul Aquarium

Dünya’nın en büyük tematik akvaryumunun İstanbul Florya’da olduğunu biliyor muydunuz? Biz bi akvaryum var diye biliyorduk ama bunun iddasını bilmiyorduk.. Köpek balıklarıyla dalıştan, balıkları beslemeye hayatınızda deneyimleyebileceğiniz sayılı deneyimler bu akvaryumun konseptinde var. Limon köpek balığı akvaryumun en büyük köpekbalığıymış. Anakonda, pirana ve korku filmlerinden bildiğimiz birçok balık türü de İstanbul Akvaryum’da!

Hafta içi: 10:00-19:00 Hafta sonu: 10:00-20:00 arasında açık. İnternet sitesinden bilet alabiliyorsunuz. Yetişkinler için bilet ücreti 73 TL. Ayrıca aile, aylık, yıllık gibi paketlerde mevcut. Detaylı bilgi için tıklayın

2- Dialog in Dark

Gözleriniz görmeden hayatınızın nasıl olacağını hiç düşündünüz mü? Manevi boyutunun dışında, hayatın içindeki zorluklar neler olabilir mesela? İşte Dialog in Dark bizim için düşünmüş ve aranlık bir hayatı bir nebze olsa anlamamız için harika bir fikir sunmuş.. Biz Hamburg’da gitmiştik. Ve böyle bir deneyim yok diyoruz o kadar!

Gayrettepe metro durağında bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Biletler biletix’te. Yetişkinler için bilet fiyatı 45 TL. Bilet almak için tıklayın

3- İstanbul Dolphinarium

Yunuslarla yüzmek için okyanusa gidemiyorsanız, o zaman bu arzunuzu dolphineriumda gerçekleştirin. Evet biz de hayvanların akvaryuma koyulmasına karşıyız. Her canlı kendi doğasında güzel.. Yunuslara yüzme, yakından tanışma, dalış ve rehabilitasyon gibi hizmetleri var. Bakım koşullarının kötü olmadığına inanmak istiyoruz.. Dilerseniz sadece balina ve yunus gösterilerini de seyredebilirsiniz.. Pazartesileri hariç haftanın her günü saat 14:00’te gösteriler var. 1 kişi için yunuslarla yüzme fiyatı 10 dakikası 850 TL, yunuslarla dalış 20 dakikası 1700 TL, gösterileri seyretme ise 140 TL. Detaylı bilgi için tıklayın

4- Helikopter Turu

İstanbul’u kuş bakışı göklerden görmek? Hem de yakından öyle uçakla İstanbul semalarındayken kendi evinizi aramak gibi değil.. 15-30 dakikası 219 Euro. Detaylı bilgi için tıklayın

6- Bodyflying

Kendini boşluğa bırakmak hem de gerçekten. Öyle rüyada düşmek gibi değil yani.. “Jack I’m flying” de neymiş gerçekten uçma hayali olanlar mutlaka denemeli..

Artık sporsal etkinliklere geçiyoruz..

5- Paintball

Trabzon Park’ta ya da Şile’de içinizdeki Zeyna’yı ya da Herkül’ü çıkartmak için paintball yapmalısınız. Tamam sonuçta o plastik mermiler yakın mesafeden morartma yapabiliyor.. Çok abartmayın, keyfinize bakın..

6- Rafting

Kendinizi nehirlerden botla neden atmayasınız? Taşlara kayalara çarpa çarpa süzülmek.. Tamam böyle söyleyince ürpertici ama kesinlikle harika bir deneyim bizce. Biz de yapmadık ama işte listemizde..

7- Off-road

Özellikle bahar aylarında çamurlar diz boyunu geçti mi işte off road zamanı. Tabii araç kullanıyor olmayı da sevmeniz lazım. Şile, Ağva’da birçok yer bulabilirsiniz.

8- Carting

O kadar adrenalinden sonra küçük araçlarla bir parkurda sürüş yapmak çok kolay gibi gelse de aslında o kadar değil. Off road da n önce başlangıç seviyesi olarak düşünülebilir..

9- Rüzgar Sörfü (YAZLIK AKTİVİTE)

Caddebostan sahilde bile yapabilirsiniz. Rüzgarın suratınızı yalaması ve dalgalara rağmen hız yapmak… Anlatılmaz yaşanır..

10- Wakeboard (YAZLIK AKTİVİTE)

Gölkay Park İzmit’te (ya da the north cable park) suni bir havuzda rüzgar sörfü heyacanı yaşamak isteyenler için… Sadece Wakeboard da değil; Wakeskate, Su Kayağı, Monoski, Kneeboard, SUP/ kano, flyboard da yapabilirsiniz. 15 dakika Flyboard icreti 300 TL, SUP/1 saat Kano ücreti 20 TL, diğerlerinin 1 saati 45 TL. Detaylı bilgi için tıklayın

11- Buz pateni

Adında buz olsa da kapalı alan buz pistleri sayesinde aslında her mevsim yapabileceğiniz bir aktivite. Sadece bazı alışveriş merkezlerinde yazın buz pistini başka şeylere çeviriyorlar. Sergi alanı gibi mesela. Optimum Anadolu yakasında buz pateni pistlerinden vazgeçilmezi mesela..

http://en.mekan.com/blog/istanbuldaki-buz-pateni-pistleri

14- Tırmanış

İstanbul Anadolu yakası Gebze itibariyle bayağı dağlık. Hem kışın hem de yazın yapabileceğiniz tırmanışlar için eğitim alıp neden tırmanmaya başlamayasınız..

12- Kayak (KIŞLIK AKTİVİTE)
Uludağ, Kartepe İstanbul’a 1 saat kadar uzaklıkta. Yani pahalı statüsüne giren bu sporu sadece oralara giderek bile bi soluyabilirsiniz..

13- Kar motorsikleti (Snocross) (KIŞLIK AKTİVİTE)

Maden karlı dağlara gittiniz ve kaymak istemiyorsunuz o zaman kar motosikleti ile turlayabilirsiniz.. Uludağ’da saati 150 TL

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.