BALİ PLAJLARI: En Popüler Bali Kumsalları

Kızgın Kumlardan Serin Sulara Atlamak…


Endonezya’nın en popüler adası Bali’nin, en ünlü plajlarını teker teker geziyoruz. Bali haritasına baktığınızda, adanın kuzeyinin ve batısının biraz daha yeşil olduğunu göreceksiniz. Dolayısıyla buralar daha bakir. Ama öte yandan, Bali balayı turu ya da kısa süreli Bali turu yapıyorsanız, bu el değmemiş (neredeyse) kumsallara ulaşmak önceliğiniz olmayacaktır. Çünkü Bali Adası’nın doğu ve güneyindeki plajlar birbirine daha yakın ve nispeten daha ulaşılır.. – Daha önceki yazılarımızda Bali’de ulaşım için kısıtlı alternatif olduğunu yazdığımızı hatırlatırız. Nasılsa okumuşsunuzdur (kinaye içerir) -Bu yüzden bizim verdiğimiz Bali plajları listesi daha çok Bali’nin güneyi ve doğusunu içeriyor..

Şunu da unutmamak lazım: Bali’deli tüm kumsalları 2-3 günde gezmeniz neredeyse imkansız. Çünkü sahil dediğimiz yer gezip geçeceğiniz bir yer olmadığı için, gittim denize girdim devam ettim derken 1 gününüz geçecektir.. Bu yüzden her bir kumsaldan denize giremezseniz üzülmeyin. Biz üzüldük ondan söylüyoruz sfssfsfs

Gelelim Bali’de görülmesi gereken plajların haritasına, tıklayın efenimmm..

Şimdi de daha kolay anlaşılması adına Bali görülmesi gereken plajların listesini bölgelerine göre veriyoruz:

Kabupaten Tabanan Bölgesi: Balian Beach, bölgenin en gözde kumsalı oluyor.

Canggu Bölgesi: Bali’deki diğer bölgelere göre daha az yoğun, bakir bir bölge. Echo Beach ve Mengening Beach plajları sörf için ideal.

Seminyak Bölgesi: Kuta’nın kuzeyinde yer alan bölgenin ana caddesi; Oberoi Caddesi. Bu caddenin okyanusa paralel olarak uzanan kumsalında bölge bölge farklı adlar ile kumsal bölünmüş. Bunlar; Batu Belig BeachPotato Head Beach Club BaliOberoi Beach, Seminyak Beach, La PlanchaDouble Six Beach.

Legian Bölgesi: Seminyak ve Kuta tadında olduğu için konaklama için ideal. Diğer bölgelere göre daha sönük.. Ünlü plajı ise Legian Beach

Kuta Bölgesi: Havalimanına en yakın bölge, Bali’de konaklamanın kalbi. Bali Havalimanına 20 dakika uzaklıktaki bölge aynı zamanda adanın en kalabalık bölgesi ve Bali adasının merkezi. Deniz dalgalı bu yüzden de sörf için ideal.1960’larda adaya gelen sörfçüler ile ünlenmiş. Kuta Beach adındaki sahilinde her şey var. Bali’nin en büyük balıkçı kasabası, Kedonganan Balık Pazarı da Kuta’da yer alıyor.

Jimbaran Bölgesi (Uluwatu Bölgesi de denebilir): Sörfçülerin tercihi. Jimbaran Beach, Rock Bar AYANA Resort and Spa BALİ, Kubu Beach, Balangan Beach, Dreamland BeachBingin Beach, Padang Padang PlajıBlue Point Beach ve Suluban Plajı kayalıkların arasından denize girmek isteyeceklerin özellikle ilgisini çekecek. Suluban Plajı’nda aynı zamanda lüks bar da olan Single Fin Bali da yer alıyor. 11. yüzyılda yapılmış, harika günbatımı seyredebileceğiniz Uluwatu Tapınağı (Uluwatu Temple)’nda yer alan Garuda Wisnu Kencana Kültür Parkı’nda Keçak dansı seyredebilirsiniz.

Nusa Dua Bölgesi: Bali’nin sakin bölgesinde lüks oteller konumlanmış Uzun kumsalların yerini, kayalıkların arasındaki kumsallar alıyor. Deniz daha temiz. Nunggalan BeachSunday’s Beach ClubKarma Kandara Hotel‘ e ait Nammos Beach Club, Bali’nin en ünlü oteli. Ayrıca en lüks! Kandara Oteli’nde teleferik kullanabilirsiniz. Otelde otelinde konaklama yapmadan, kumsalına girmek için 250.000 IDR veriyorsunuz. Plaj, akşamları klübe dönüşüyor. Adanın en güneyinde, Jimbaran kumsalının 10 km güneyinde Ungasan Resifleri (The Ungasan Clifftop Resort) de bu bölgede yer alıyor. Nusa Dua Beach ise Bali plaj rotasının son noktası oluyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.